zpět na výpis
zpět na výpis

MgA. Jindřiška Mikešová

grafický design

Pokouším se proniknout do podstaty věci (projektu, knihy, plakátu …) a otisknout ji do výsledné vizuální podoby. I po letech zkušeností jsem přesvědčena o tom, že design je vlastně hra. Ovšem hra, která má především perfektně plnit svou praktickou funkci. A nebýt jen vizuální exhibicí.

+420 605 483 290
jindriska.mikesova@gmail.com
jindesign.cz/

IČ: 87683474

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

Festival Bonjour Brno

Festival francouzské kultury Bonjour Brno vytvářím pro klienta již třetí rok. Ideální spolupráce s klientem, který ví, co chce, ale zároveň nechává při práci dostatečně volnou ruku.

realizováno 2018, 2019, 2020

Otakar Kubín / Othon Coubine – Boskovice–Paříž–Simiene

Grafická podoba výstavy k 50. výročí úmrtí Otakara Kubína (plakát, katalog, grafická úprava expozice).

realizováno 2019

Magazín KAM v Brně / Tiskoviny Pocket media

V roce 2016 prošel magazín KAM v Brně zásadní vizuální proměnu. Nový design layoutu, nové rubriky, logo časopisu a následná supervize nad časopisem jsou mojí prací. Jsem i autorkou designu několika obálek časopisu. / Pro klienta také navrhuji design dalších tiskovin novinového typu.

realizováno 2016–2020

Káznice LIVE

Během jarního lockdownu nemohly naživo probíhat v brněnské káznici plánované kulturní ani vzdělávací akce. Reakcí na tuto situaci bylo vytvoření improvizovaného vysílacího studia a streamování obsahu na sociální sítě. Tvořila jsem tedy grafiku čistě s ohledem na použití v digitální prostoru a rychlou modifikaci motivu.

realizováno 2020

Faktor K

Konference o káznici & umění v káznici. Vizuál kulturní akce úzce zaměřené na genia loci brněnské káznice.

realizováno 2019

S grafičkou Jindřiškou Mikešovou jsme se poprvé potkali před třemi lety, kdy nám poprvé vytvářela vizuál našeho festivalu Bonjour Brno. Mimořádná preciznost práce, invence a smysl pro detail byly důvodem, že se Jindřiška Mikešová stala "dvorní grafičkou" našeho festivalu. Už nyní se těšíme na další spolupráci v roce 2021.

S grafičkou Jindřiškou Mikešovou jsme se poprvé potkali před třemi…

Jiří Votava (ředitel festivalu Bonjour Brno)

S Jindřiškou Mikešovou spolupracujeme dlouhodobě. Jindřiška je autorkou vizuálů k řadě našich projektů jako např. Centrum Platan, online vysílací studio Káznice LIVE či diskuzní série Dialogy nového příběhu. Na Jindřišce oceňuju nápaditost, pečlivost, smysl pro detail a schopnost dialogu.

S Jindřiškou Mikešovou spolupracujeme dlouhodobě. Jindřiška je autorkou…

David Oplatek (Tripitaka z.s.)

Jindřiška Mikešová je autorkou grafické podoby našeho gastronomického čtvrtletníku FOOD DRINK BRNO a redesignu časopisu KAM v Brně, který připravujeme pro TIC Brno. Spolupracujeme s ní na těchto i dalších projektech na pravidelné bázi, originalita Jindřiščiných nápadů a následná přesnost jejich provedení je jedním z hlavních pilířů kvality našich výstupů. Její práce přesahuje rámec grafických řešení a i pro skvělou komunikaci a schopnost vypořádat se s novými výzvami doufáme, že nám svůj čas bude věnovat i nadále.

Jindřiška Mikešová je autorkou grafické podoby našeho gastronomického…

Mgr. Simona Osičková (produkční – Pocket Media)

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno