zpět na výpis
zpět na výpis

Mgr. Jan Smolík

Zábavně poučné materiály pro děti - knihy, komiksy, hádanky, pracovní listy, expozice

Jakékoli zadané téma zpracuji do podoby zábavně poučných (nebo jen zábavných) materiálů pro děti - pracovních listů, komiksů, hádanek, výstavních panelů. Vše do stádia tiskových podkladů s originálními ilustracemi. Rád budu spolupracovat i na interaktivních médiích.

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

12x o tom, jak neubližovat divokým zvířatům

Obsahové a grafické zpracování osvětových komiksových karet na zadaná témata - jak se chovat k volně žijícím zvířatům - založené na autorských scénářích a ilustracích.

realizováno 2020

Vesmír - interaktivní kniha

Kompletní zpracování textu, ilustrací a grafického řešení pro interaktivní knihu o Vesmíru, astronomii a kosmonautice vydanou v rámci programu Kouzelné čtení vydavatelství Albi pro čtenáře od 6ti let.

realizováno 2019

Inspektor Hopkins zasahuje

Kniha komiksových a hádankových historických detektivek pro děti od 9ti let.

realizováno 2018

Komiksy pro edukační program MZM o muzejních profesích

Vytvoření komiksů seznamujících děti s různými muzejními profesemi.

realizováno 2017

Cesty časem

Zpracování podkladů do panelů pro expozici pro děti na téma historie města, stavba středověkého kostela a tradiční řemesla, včetně autorských ilustrací, komiksů a grafického řešení.

realizováno 2012

V roce 2018 jsme pro edukační program v Moravském zemském muzeu připravovali muzejní kufříky. Protože jsme znali již některé práce pana Honzy Smolíka z prostředí muzejní kultury, obrátili jsme se na něj s žádostí o tvorbu komiksů na téma představení pěti muzejních profesí dětským návštěvníkům. Spolupráce při hledání tvůrčího způsobu zpracování jednotlivých příběhů komiksu probíhala velmi dynamicky, pan Smolík dokázal zcela vyjít vstříc našemu zadání. Jeho ilustrace přesvědčivě vystihly reálné zobrazené předměty z kufříků a zapojily je do funkčního vizuálního celku s komiksovými postavičkami. Největší potěšení z ilustrací pana Smolíka měly děti, které se účastnily našich edukačních programů.

V roce 2018 jsme pro edukační program v Moravském zemském muzeu připravovali…

Mgr. Tomáš Drobný vedoucí Metodického centra muzejní pedagogiky Moravské zemské muzeum

Honza Smolík pro nás tvořil sérii osvětových karet o soužití lidí s volně žijícími zvířaty. Karty vynikají svojí propracovaností jak obrazovou, tak textovou - autor měl od nás vždy jen stručnou kostru ke každému tématu - a zbytek je tedy jeho práce. O karty je obrovský zájem jak v podobě tištěné, tak také v podobě pro on-line prostředí (např. na FB mají některé dosah přes 115000 lidí a téměř 1000 sdílení) a jsme přesvědčeni, že hlavně díky zpracování. Určitě to nebyla poslední spolupráce.

Honza Smolík pro nás tvořil sérii osvětových karet o soužití lidí…

Ing. Zdeňka Nezmeškalová Koordinátorka Národní sítě záchranných stanic Český svaz ochránců přírody

Honza Smolík patří mezi nejlepší české komiksové autory. Jsem tedy ráda, že jsem měla možnost s ním spolupracovat, a hned několikrát, například nad knihou Liška Kuliška či Inspektor Hopkins zasahuje. Byla to radostná práce. H.S. dokáže svým jedinečným humorem, nápady, výtvarným pojetím oslovit všechny věkové kategorie, od dětí přes puberťáky až po dospělé.

Honza Smolík patří mezi nejlepší české komiksové autory. Jsem tedy…

Lucie Šavlíková šéfredaktorka nakladatelství Pikola

Interaktivní expozice Cesty časem je určena malým i velkým návštěvníkům.
Informační panely s ilustracemi pana Smolíka se těší značné oblibě díky zábavnému
a přehlednému profesionálnímu zpracování.
Tyto panely hodnotíme zcela pozitivně, s provedením jsme maximálně spokojení.

Interaktivní expozice Cesty časem je určena malým i velkým návštěvníkům.…

Lenka Saitlová, Expozice "CESTY ČASEM" Třebíč

Měla jsem možnost s panem Smolíkem pracovat na knize Vesmír pro edici Kouzelné čtení a musím říci, že spolupráce byla skvělá a bezproblémová. Jak po stránce ilustrační, tak textové. Oceňuji nápaditost pana Smolíka, díky které výsledek předčil očekávání.

Měla jsem možnost s panem Smolíkem pracovat na knize Vesmír pro edici…

Lucie Krystlíková Albi

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno