zpět na výpis
zpět na výpis

Christian Jánský

Art director a type designer

Mám přes 12 let zkušeností s realizací komplexních webových projektů. Od roku 2018 se plně věnuji své písmolijně KOMETA Typefaces, skrze kterou vytvářím písma na míru pro značky z celého světa. Ať už začínáte na zelené louce nebo jen přemýšlíte, jak se elegantně odlišit od konkurence, zvolené písmo může být pro úspěch rozhodující — pojďme pro vaši značku vytvořit takové, které zákazníci nepřehlédnou.

+420 737 615 640
mail@christianjansky.name
www.kometa.xyz

IČ: 76577040

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

Písmolijna KOMETA Typefaces

Od roku 2018 provozuji autorskou písmolijnu, skrze kterou vydávám komerčně dostupná písma, typografické služby na míru a art direkci. Projekt vznikl kompletně v mé režii — od grafického návrhu webu, vývoje jednotlivých písem až po technickou implementaci vč. platební brány.

realizováno 2018–2020

Solidpixels.

U předního českého startupu automatizující tvorbu kvalitních webů pro menší a střední podniky jsem–jakožto hlavní designer–měl mnoho kompetencí — design produktu samotného vč. uživatelského rozhraní "layout builderu" a vývoje nových funkcí; návrh tématických šablon, ale i upravování generovaných designů v případě specifických klientských zadání.

realizováno 2017

Výroční katalog ADD3D

Ateliéry Digitálního designu a Produktového designu každoročně publikují výběr nejzajímavějších studentských prací, které ve Zlíně vzniknou. Vedoucí ateliérů se na mne a T. Čižmárovou obrátili, abychom zpracovali podobu 9. ročníku. Dvě výrazné Pantone barvy, uvolněná typografie a netradiční práce s fotkami — odkazující na filmový pás, symbol Zlína.

realizováno 2016

Autorské písmo Labil Grotesk

Návrh autorského fontu, jenž vznikl přenesením netradičního prvku – lability, dojmu gravitace působící na jednotlivá písmena – do textu samotného. Výsledkem je písmová rodina vhodná pro komplexní sazbu; čítající tři řezy včetně stylistických alternativ. Písmo bylo vydáno skrze mou písmolijnu KOMETA Typefaces.

realizováno 2016–2017

Web a vizuální identita pro technologický startup ARTSTAQ

V pražském startupu ARTSTAQ – aspirující změnit trh s uměním – jsem na pozici hlavního designéra zodpovídal za kompletní grafický styl a způsob komunikace značky, včetně grafického návrhu a zpracování uživatelského rozhraní samotného produktu – webové burzy s uměním.

realizováno 2015

Webdesign

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Webdesign

Nové portfolio digitální agentury Little Greta

Mladá digitální agentura Little Greta se na mne obrátila, abych asistoval u redesignu jejich stávajícího portfolia. Součástí projektu byl grafický návrh, responzivní front-end kódování a zajištění na míru vytvořeného redakčního systému, jenž byl realizován ve spolupráci s programátorem Jakubem Křížem.

realizováno 2014

Redesign webu via electra

V rámci programu Kreativní voucher 2017 jsem s touto brněnskou firmou realizoval redesign jejich webové prezentace. Od faceliftu vizuální identity i loga, návrhu informační struktury, až po wireframing a design webu spolu s koncovou technickou implementací včetně redakčního systému na míru.

realizováno 2017

Nová prezentace Legal Systems

Pro brněnský lawtech startup Legal Systems jsem skrze program Kreativní voucher 2019 kompletně zajistil redesign prezentačního webu — od nové informační struktury, grafického designu a nakódování až po napojení na jednoduchý, intuitivní redakční systém. Součástí projektu byl také facelift webové aplikace a refresh vizuálního stylu.

realizováno 2019

Nový e-shop rodinného šperkařství Veneo

Pro rodinné šperkařství Veneo jsem v rámci redesignu vytvořil novou podobu e-shopu, včetně zjednodušeného, intuitivního UI a následné technické front-end implementace. Projekt realizován ve spolupráci s UX designerem Jakubem Krčmářem.

realizováno 2016

Webová prezentace a e-shop rodinného vinařství Bzenia

Ve spolupráci s digitální agenturou Little Greta jsem vytvořil rodinnému vinařství Bzenia nový responzivní web včetně e-shopu. V projektu jsem zastával hlavní pozici — navrhl jsem informační architekturu webu, připravil wireframy, grafický design spolu s ikonami a ilustracemi, poté web nakódoval a úzce spolupracoval na programování s Jakubem Křížem.

realizováno 2015

Spolupráce s Chrisem byla vždy bezproblémová. Je to profesionál každým coulem a je na něj absolutní spolehnutí. Nemohu ho než doporučit.

Spolupráce s Chrisem byla vždy bezproblémová. Je to profesionál každým…

Jan Blažek, Little Greta

Mohu upřímně říci, že Chris je pro mě jeden z nejsvědomitějších a nejlepších designerů, se kterým mám tu čest pracovat. Jeho spolehlivost, zásadovost, cit a způsob designu kombinující i přímou práci na frontendu oceňuji ze všeho nejvíce.

Mohu upřímně říci, že Chris je pro mě jeden z nejsvědomitějších…

Jakub Krčmář, UX & UI profesionál

Christian has with ambition, good manners and strong competence tackled every task that we have put in front of him.

Christian has with ambition, good manners and strong competence tackled…

Andreas Friberg Lundgren, Lundgren+Lindqvist AB

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno