zpět na výpis
zpět na výpis

Jaroslav Juřica

Produktový a průmyslový design

Věnuji se produktovému designu „od papíru po beton“. Pracuji s vizemi, které ve spolupráci s klientem přetváříme v realitu. Design vnímám jako dialog mezi výrobou a managementem, jejichž potřeby jsou mnohdy pro produkt rozdílné.

+420 776 719 217
jaroslav.jurica@gmail.com
jaroslavjurica.com/

IČ: 71799362

DIČ: CZ8002295851

Architektura / interiérový design / design nábytku

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Architektura / interiérový design / design nábytku

Židle 002

Židle 002 vzešla z mezinárodní vyzvané soutěže. Návrh propojuje prověřenou technologii ohýbání dřeva s novým přístupem ve tvarovém řešení. Počet základních komponentů jsem minimalizoval na pouhé 3 ks, přičemž dva tyto ohýbané prvky využívají jednu formu (jsou tvarově identické) při zachování estetických i ergonomických kvalit výrobku.

realizováno 2011

LaVista - postel

Velkorysý koncept postele LaVista je inspirován konstrukcí tzv. windsorské židle. Charakteristické „žbrlení“ je u postele LaVista vzájemnou souhrou tvarů a funkcí. Tento prvek propůjčuje posteli neotřelý půvab tradičního řemesla s jemnou dávkou lidové architektury. V duchu filozofie firmy je postel vyrobena z lokální tvrdé dřeviny – dubu.

realizováno 2014

Origami Wall

ORIGAMI WALL vznikla v roce 2019 jako reakce na absenci dostupného a kvalitního řešení opěrné zdi a vertikální zahrady v jednom. Charakter prolamování stejně tak jako variabilita jejího využití jí dali jméno ORIGAMI. A tak vznikl projekt ORIGAMI WALL - systémové řešení propojující zajištění svahu, okrasné zdi a vertikální zahrady v jednom.

realizováno 2020-2022

Candy Collection

Design vychází z přirozené ergonomie sezení a komfortu oblých forem, jež připomínají bonbóny, balvany či polštáře. A právě bonbóny se staly inspirací, jejichž charakter provází celou kolekci CANDY.

realizováno 2016

Drawerment

Tato kompozice vznikla pro Demakersvan | Dutch design house jako součást jejich nově přestavěného studia. Kompozice je vyrobena ze starých kancelářských zásuvek různých rozměrů i materiálu, tak jak byly nalezeny. Jsou zasazeny do korpusů, vyrobených z MDF desky a barevně sjednoceny s nosnou zdí. Korpusy jsou napevno uchyceny kotvami.

realizováno 2008

Produktový/ průmyslový design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Produktový/ průmyslový design

Koloběžky Yedoo Alloy

Řada koloběžek Yedoo Alloy v čele se silniční koloběžkou Wolfer, která získala prestižní ocenění RED DOT AWARD 2016 WINNER, má inovativní, na trhu dosud nepoužitý, lehký rám z ohýbaných hliníkových profilů. Konstrukční řešení proříznutých oválných komor dodává koloběžce nejen atraktivní vzhled, ale především dokonalé jízdní vlastnosti.

realizováno 2016

Bevel - vana

Vana Bevel vznikla z požadavku klienta na komfortní vanu moderního vzhledu s precizním detailem. Vyhnout se zažitému tvarosloví „necek“ a nevytvořit oválnou retro vanu, byla výzva. Detail bočního zkosení vznikl během hledání ideálního vnitřního prostoru. Kolekce zahrnuje variantu ke zdi a do prostoru pro použití stojánkové i přistavené baterie.

realizováno 2015

Rascal

Dětská kola jsem navrhl ve spolupráci s novou českou značku Rascal (Rošťák). Při vývoji jsme kladli důraz na minimální váhu, minimální údržbu (kola jsou osazena řemenovým převodem namísto řetězu) a ergonomii (sportovní styl jízdy, nízký sed).

realizováno 2019

SaveBox Home

Design akumulátoru pro domovní instalace reflektuje vnitřní obsah a členění bateriových článků. Řešení je navrženo s ohledem na ovládací prvky, komunikační prvky a ergonomii ovládání jednotky, která je primárně řízena mobilní aplikací. Výrazný svislý panel s centrálním NFC komunikátorem zobrazuje aktuální funkce jednotky.

realizováno 2017

Flexira Kit

Návrh opláštění hybridního systému pro ohřev teplé vody. Minimalistický design reflektuje funkční podstatu produktu, který se skládá ze dvou primárních komponent – válce – centrální jednotky řídící příjem a distribuci teplé vody, a rozvaděče - ovládací jednotky systému. Ta je soustředěna do černého monolitu osazeném na válci.

realizováno 2018

S designérem Jaroslavem Juřicou jsme navázali spolupráci na začátku roku 2014. V krátké době jsme ve spolupráci s designérem naši firmu nasměrovali na další kolej a na trh uvedli nové designové řady nábytku, které oceňuje jak laická tak odborná veřejnost. Dokladem toho je získání ocenění Nejlepší nový nábytek na Designbloku 2014 a titul Nábytek roku 2015. Proto mohu designéra Jaroslava Juřicu doporučit a to i pro jeho poctivý, odpovědný a praktický přístup k designu.

S designérem Jaroslavem Juřicou jsme navázali spolupráci na začátku…

Tomáš Jelínek, ředitel, JELÍNEK s.r.o.

Excelentní designer, který vás vždy překvapí tím, jak může skvělý design dostat produkt na mnohem vyšší úroveň. Jeho koncepční uvažování a schopnost vidět širší souvislosti posune výsledek mnohem dál, než jste při tvorbě zadání očekávali.

Excelentní designer, který vás vždy překvapí tím, jak může skvělý…

Petr Pokorný, generální ředitel, AZ Pokorný s.r.o.

Spolupráce s Jaroslavem Juřicou probíhá vždy velmi profesionálně. Jeho designérská práce s sebou nese i pohled technika a snahu proniknout k podstatě výrobní technologie. To je velmi prospěšné při spolupráci s ostatními členy vývojového oddělení. Na spolupráci si také vážím vzájemné lidské otevřenosti a důvěry.

Spolupráce s Jaroslavem Juřicou probíhá vždy velmi profesionálně.…

Jan Juza, marketingový ředitel, TON a.s.

S Jaroslavem Juřicou spolupracujeme od roku 2012 při vývoji lékařských a laboratorních přístrojů. Jeho komplexní přístup k designu s důrazem na ergonomii nám pomohl dostat se minimálně na standardní úroveň v tomto segmentu trhu. Nový design měl zásadní vliv pro nalezení investora a úspěch výrobků na zahraničních trzích jako je Německo, Belgie nebo Velká Británie.

S Jaroslavem Juřicou spolupracujeme od roku 2012 při vývoji lékařských…

Robert Kadlec, ředitel, Merebit s.r.o.

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno