zpět na výpis
zpět na výpis

Jaroslav Juřica

Produktový a průmyslový design

Věnuji se produktovému designu „od papíru po beton“. Pracuji s vizemi, které ve spolupráci s klientem přetváříme v realitu. Design vnímám jako dialog mezi výrobou a managementem, jejichž potřeby jsou mnohdy pro produkt rozdílné.

+420 776 719 217
jaroslav.jurica@gmail.com
jaroslavjurica.com/

IČ: 71799362

DIČ: CZ8002295851

Produktový/ průmyslový design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Produktový/ průmyslový design

Židle 002

Židle 002 vzešla z mezinárodní vyzvané soutěže. Návrh propojuje prověřenou technologii ohýbání dřeva s novým přístupem ve tvarovém řešení. Počet základních komponentů jsem minimalizoval na pouhé 3 ks, přičemž dva tyto ohýbané prvky využívají jednu formu (jsou tvarově identické) při zachování estetických i ergonomických kvalit výrobku.

realizováno 2011

LaVista - postel

Velkorysý koncept postele LaVista je inspirován konstrukcí tzv. windsorské židle. Charakteristické „žbrlení“ je u postele LaVista vzájemnou souhrou tvarů a funkcí. Tento prvek propůjčuje posteli neotřelý půvab tradičního řemesla s jemnou dávkou lidové architektury. V duchu filozofie firmy je postel vyrobena z lokální tvrdé dřeviny – dubu.

realizováno 2014

Koloběžky Yedoo Alloy

Řada koloběžek Yedoo Alloy v čele se silniční koloběžkou Wolfer, která získala prestižní ocenění RED DOT AWARD 2016 WINNER, má inovativní, na trhu dosud nepoužitý, lehký rám z ohýbaných hliníkových profilů. Konstrukční řešení proříznutých oválných komor dodává koloběžce nejen atraktivní vzhled, ale především dokonalé jízdní vlastnosti.

realizováno 2016

Bevel - vana

Vana Bevel vznikla z požadavku klienta na komfortní vanu moderního vzhledu s precizním detailem. Vyhnout se zažitému tvarosloví „necek“ a nevytvořit oválnou retro vanu, byla výzva. Detail bočního zkosení vznikl během hledání ideálního vnitřního prostoru. Kolekce zahrnuje variantu ke zdi a do prostoru pro použití stojánkové i přistavené baterie.

realizováno 2015

POS - Flexira xConnect

Vytvoření prodejního konceptu stojanu prémiové značky Flexira pro plynové a vodovodní hadice. Flexibilní stojan lze podle potřeb a možností prodeje v lokalitě seskupovat tak, aby vždy vytvářel autonomní jednotku v showroomech bytových a koupelnových studií typu koupelny Ptáček a vyšších tříd. Stojan obsahuje zakomponovaný testovací vzorek.

realizováno 2015

S designérem Jaroslavem Juřicou jsme navázali spolupráci na začátku roku 2014. V krátké době jsme ve spolupráci s designérem naši firmu nasměrovali na další kolej a na trh uvedli nové designové řady nábytku, které oceňuje jak laická tak odborná veřejnost. Dokladem toho je získání ocenění Nejlepší nový nábytek na Designbloku 2014 a titul Nábytek roku 2015. Proto mohu designéra Jaroslava Juřicu doporučit a to i pro jeho poctivý, odpovědný a praktický přístup k designu.

S designérem Jaroslavem Juřicou jsme navázali spolupráci na začátku…

Tomáš Jelínek, ředitel, JELÍNEK s.r.o.

Excelentní designer, který vás vždy překvapí tím, jak může skvělý design dostat produkt na mnohem vyšší úroveň. Jeho koncepční uvažování a schopnost vidět širší souvislosti posune výsledek mnohem dál, než jste při tvorbě zadání očekávali.

Excelentní designer, který vás vždy překvapí tím, jak může skvělý…

Petr Pokorný, generální ředitel, AZ Pokorný s.r.o.

Spolupráce s Jaroslavem Juřicou probíhá vždy velmi profesionálně. Jeho designérská práce s sebou nese i pohled technika a snahu proniknout k podstatě výrobní technologie. To je velmi prospěšné při spolupráci s ostatními členy vývojového oddělení. Na spolupráci si také vážím vzájemné lidské otevřenosti a důvěry.

Spolupráce s Jaroslavem Juřicou probíhá vždy velmi profesionálně.…

Jan Juza, marketingový ředitel, TON a.s.

S Jaroslavem Juřicou spolupracujeme od roku 2012 při vývoji lékařských a laboratorních přístrojů. Jeho komplexní přístup k designu s důrazem na ergonomii nám pomohl dostat se minimálně na standardní úroveň v tomto segmentu trhu. Nový design měl zásadní vliv pro nalezení investora a úspěch výrobků na zahraničních trzích jako je Německo, Belgie nebo Velká Británie.

S Jaroslavem Juřicou spolupracujeme od roku 2012 při vývoji lékařských…

Robert Kadlec, ředitel, Merebit s.r.o.

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno