zpět na výpis
zpět na výpis

Jiří Materna

Umělá inteligence a machine learning

Pomáhám klientům realizovat projekty, využívající technologií umělé inteligence a strojového učení.

+420777958921
jiri@mlguru.com
www.mlcollege.com

IČ: 06223907

DIČ: CZ8406143174

Informační a komunikační technologie

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Informační a komunikační technologie

Fulltextové vyhledávání Seznam.cz

Podílel jsem se na návrhu a implementaci částí fulltextového vyhledávání Seznam.cz, založených na umělé inteligenci a strojovém učení. Nejříve jako programátor, později jsem vedl oddělení výzkumu.

realizováno 2008-2017

Parser životopisů

Návrh a implementace systému strojového učení, který umí automaticky zpracovat libovolné životopisy v pdf formátu a převést je do strukturované podoby, která umožní se získanými údaji dale pracovat.

realizováno 2018

Predikce konverzí

Webnode nabízí freemium i placené služby a snaží se, aby se z freemium zákazníků stávali platící. K tomu využívá marketingové kampaně. Pro zacílení kampaní na nejperspektivnější freemium klienty jsem navrhl a implemetoval systém umělé inteligence, který dokáže predikovat budoucí konverzi s vysokou úspěšností.

realizováno 2019

Shlukování a sumarizace článků

Byl navržen a implementován nástroj, který dostává na vstup real-time sbírané články nejdůležitějších světových médií a shlukuje ty, které přinášejí stejnou zprávu. Následně je vrácena sumarizace sdělení.

realizováno 2019

Oborový klasifikátor

Návrh a vytvoření oborového klasifikátoru, založeného na nestrukturovaných datech o firmách. Specifikem úlohy bylo velmi malé množství trénovacích příkladů a velké množství klasifikačních tříd, což úlohu značně znesnadnilo.

realizováno 2019

Spolupráca s pánom Maternom bola od začiatku veľmi profesionálna. S celým riešením, ktoré nám dodal sme spokojní.

Spolupráca pokračuje aj po dodaní prvej verzie aplikácie a sme s ňou veľmi spokojní.

Spolupráca s pánom Maternom bola od začiatku veľmi profesionálna.…

Miroslav Šmida, Cloud-IT

Spolupráci s panem Maternou oceňujeme jako mimořádně kvalitní a velmi úspěšnou. 100% spolehlivost, vstřícnost a vysoká kvalifikace zaručily zdárné řešení všech projektů, na kterých jsme spolupracovali.

Spolupráci s panem Maternou oceňujeme jako mimořádně kvalitní a velmi…

Lubomír Cvrk, Webnode

S Jiřím Maternou spolupracuji více než 8 let. Nejdříve během jeho působení v Seznam.cz, poté v rámci jeho dalších aktivit (konference ML Prague a dalších). Cením si zejména jeho vysoce profesionálního a odborného přístupu v oblasti strojového učení a umělé inteligence.

S Jiřím Maternou spolupracuji více než 8 let. Nejdříve během jeho…

Vladimír Kadlec, Seznam.cz

Jiří is professional and it was a pleasure to work with him! Work was done within the deadlines and in a great quality. I highly recommend him as a serious business partner.

Jiří is professional and it was a pleasure to work with him! Work was done…

Amir Mamaghani, Turing Technology

Jiří Materna jakožto přední odborník na oblast zpracování přirozeného jazyka pro naši firmu vystavěl oborový klasifikátor na bázi strojového učení využívající nestrukturovaných dat o činnosti firem. Zároveň zajistil základní zaškolení v použití softwaru a použitých metod strojového učení. Na spolupráci si vážíme ochoty investovat vlastní čas do studia problémů, kreativity ve vývoji strategií a celkové spolehlivosti ohledně rozsahu a termínu dodání řešení. Výsledky spolupráce se nám rychle podařilo obrátit do přínosu pro firmu.

Jiří Materna jakožto přední odborník na oblast zpracování přirozeného…

Jan Fait, BizMachine

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno