zpět na výpis
zpět na výpis

MARTIN TVARŮŽEK DESIGN s.r.o.

Průmyslový design a inovace

Při úvodním analytickém workshopu definujeme potřeby výrobce, odhalujeme nedostatky stávajícího řešení, hledáme konkurenční výhody produktu. Výsledkem této fáze je zadání projektu. Na jeho základě vytváříme design produktů, přičemž zohledňujeme desítky kritérií jako jsou cílové skupiny, trhy, vlastnosti produktu, obchodní strategie výrobce, konstrukční řešení, technologické postupy, funkčnost, ergonomie, uživatelské souvislosti, nákladovost, prodejní cena, dědičnost dílů apod. Po dokončení tvůrčí fáze spolupracujeme s dotčenými profesemi tak, aby v konstrukci či výrobě nedošlo k odklonu od finálního znění designu, které si klient schválil v 3D vizualizacích.
Spolupracovali jsme takto na vývoji a designu desítek výrobků, strojů a zařízení českých i zahraničních výrobců, které se prodávají na globálním trhu.
Díky vedení ateliéru Tvarůžek na Ústavu průmyslového designu FA ČVUT Praha spolupracujeme s výrobci na reálných projektech nebo vizích také na akademické půdě.

+420 602 588 078
martin@tvaruzekdesign.com
www.tvaruzekdesign.com

IČ: 05430950 plátce DPH

Produktový/ průmyslový design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Produktový/ průmyslový design

Obráběcí centrum TOS FRU

V kontextu produkce světových výrobců bylo navrženo nekonvenční tvarové řešení stroje, které nejen podpoří budování tradiční značky, ale také odrazí technickou vyspělost stroje TOS FRU a jeho výjimečné postavení v portfoliu výrobce. Stroj získal světové ocenění Red Dot Winner 2017.

realizováno 2016

O2 Smart Box

Cílem projektu O2 Smart Box bylo vytvořit takový design zařízení, který bude dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech. Oceněno Zvláštním uznáním kurátorů a členů poroty za design na Czech Design Week 2017.

realizováno 2017

Magic Box

Návrh této edukativní pomůcky představoval volbu vhodného tvarosloví a použitých materiálů s ohledem na prostředí školek a bezpečnost dětí. Díky navrženým velkým kolečkům v zadní části zařízení umožňuje Magic Box snadnou adapatci na promítání na zeď. Magic box získal zlatou medaili v soutěži ČESKÝ VÝROBEK ROKU 2017 v kategorii Elektronika.

realizováno 2015

Horizontální frézovací a vyvrtávací stroj FCW150

Design stroje je jedním z výsledků dosažených při tvorbě portfolia ŠKODA MACHINE TOOL. Vývojový projekt byl proto veden koncepčně směrem k vytvoření jedinečného tvarosloví ŠKODA, ale také s důrazem na dědičnost prvků. V prestižní soutěži Red Dot Award získal stroj FCW150 jako první český produkt ocenění Red Dot Winner ve strojírenské kategorii.

realizováno 2015

Ultrazvuková čistička NPS

V roce 2017 jsme vytvořili design kolekce ultrazvukových čističek společnosti Notus, které byly postupně uvedeny do opakované výroby. Cílem projektu bylo kromě vytvoření atraktivního designu také podpora budování značky a podpora prodeje v podobě průniku na nové trhy. Čistička Notus NPS získala Cenu strojírenského veletrhu Agrokomplex Nitra.

realizováno 2017

Naša spoločnosť NOTUS stála koncom roka 2016 pred strategickým rozhodnutím ako zvýšiť predajnosť produktov a preniknúť na nové trhy. Máme finálny produkt - ultrazvukové čistiace zariadenia, ktoré sú technologicky a cenovo porovnateľné s konkurenciou. Zamýšľali sme sa nad tým, čo nás môže odlíšiť a jednoznačne sme sa zhodli že je to dizajn. Nenechali sme nič na náhodu a na základe dobrého odporučenia sme sa spojili s pánom Tvarůžkom. Do 2 týždňov od prvého kontaktu sme už sedeli spolu na workshope. Za 4 mesiace sme to dotiahli až na Cenu strojárskeho veľtrhu v Nitre s čistiacim zariadením typu NPS.

Na Martinovi Tvarůžkovi osobne oceňujem veľmi priateľský a vysoko odborný prístup v oblasti priemyselných strojov. Okrem samotného dizajnu sme spolu riešili rôzne technické uzly, obsluhu zariadenia až po samotnú logistiku. Za necelý rok spolupráce sme spoločne prepracovali 3 typové rady zariadení a v roku 2018 nás čakajú ďalšie 2. Martinov entuziazmus a výsledok práce na čistiacom zariadení NPS nás myšlienkovo posunuli míľovými krokmi vpred a prepracovali sme aj kompletnú marketingovú stratégiu od zmeny loga až po internetovú stránku. Výrazne sa nám otvorili trhové možnosti a v roku 2018 sa plánujeme zúčastniť strojárskych veľtrhov v Rakúsku a Poľsku.

Naša spoločnosť NOTUS stála koncom roka 2016 pred strategickým rozhodnutím…

Ladislav Patay, výkonný ředitel, NOTUS

Oslovili jsme několik designérů, kteří nám navrhli krásné automaty. Mělo to však velký háček. Nedaly by se vyrobit a ani kvůli případným opravám rozebrat. Praktická stránka věci pro ně byla problém. Už jsme si mysleli, že designéři, kteří by to zvládli, neexistují. Přes partnerskou firmu Adast Adamov jsme se však doslechli o průmyslovém designérovi Martinu Tvarůžkovi. Když se vyráběl prototyp, vzal si Martin Tvarůžek montérky a šel na tři dny do dílny. Tím naprosto překonal má očekávání. Chtěl vědět, jestli se podle jeho návrhu dají správně ohnout a svařit plechy. Když něco technicky nešlo, udělal v návrhu úpravu.

Oslovili jsme několik designérů, kteří nám navrhli krásné automaty.…

Miroslav Stříbrský, ředitel, UNICODE SYSTEMS

V rámci přípravy O2 Smart Boxu jsme chtěli změnit samou podstatu vnímání wifi modemu jako takového. Hledali jsme designéra, který bude schopen jít za rámec odvětví s maximálním důrazem na zákaznické potřeby. Martin Tvarůžek překonal všechny naše očekávání! Jeho fokus na zákaznické potřeby, který se nebojím nazvat až posedlostí, se zrcadlí na každém detailu designu O2 Smart Boxu a nejen tam. Ultimativně jsme u pohledu zákazníka posuzovali celý E2E zážitek: design - funkce - software - aplikace. Dle zpětné vazby, kterou máme, zákazníci cítí, že na ně u O2 Smart Boxu bylo myšleno na prvním místě. Domnívám se, že je to jeden ze základních důvodů, proč se O2 Smart Boxu tak dobře obchodně daří a proč vyvolal ve světě takovou odezvu.

V rámci přípravy O2 Smart Boxu jsme chtěli změnit samou podstatu vnímání…

Roman Bacík, produktový manager, O2 Czech Republic

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno