zpět na výpis
zpět na výpis

Ondřej Saida

S důrazem na příběh, funkčnost a minimalismus

Jsem architekt a designér. Ve své tvorbě se zaměřuji na branding a interiéry. Podobně jako se rodí architektonické koncepty, vznikají v mém skicáku návrhy firemních identit. Nekreslím jen obrázky, vytvářím marketingové přesahy.

Co kdyby vaše logo mělo příběh?

+420 603 988 192
ondrej@saida.cz
www.saida.cz

IČ: 06272185

Architektura / interiérový design / design nábytku

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Architektura / interiérový design / design nábytku

BUDA

BUDA je vinárna která se liší od těch ostatních. Navazuje na tradici vinařství, ale žádné klišé tu nenajdete. Jen to nejlepší víno a srdečnou atmosféru! Vytvořil jsem koncept vinárny a interiérovou studii v Benešově, včetně řešení exteriéru.

realizováno 2020

Bistro Bohunice

V brněnské nemocnici vzniká prostor bistra, který provází vzdušnost, otevřenost a jednoduchost. Vytvářím kontrast a zároveň odkaz na architekturu doby minulé, která byla popřena rekonstrukcemi. Materiály nepopírám, ale naopak přiznávám jejich surovost.Vytvářím barevný akcent.

realizováno 2020

Backstage

Vytvořil jsem interiér pro kadeřnický salon v Brně. Ruka kadeřníkova je spojením dvou světů. Je to dlouhá tradice řemesla s uměleckým duchem. A protože umění je do velké míry práce se světlem, dostat ho do prostoru co nejvíce a nechat jej nerušeně proudit, bylo pro zvolený koncept zásadní.

realizováno 2020

GoBlue

Návrh interiéru prodejny ve Valencii. Projekt, který smýšlí modře! Vytvořeno tak, aby se vše funkčně doplňovalo ve spolupráci se studiem Steezy.

realizováno 2022

kavárna HODNĚNĚKDE

Grafická identita a návrh interiéru pro brunch kavárnu HODNĚ NĚKDE vznikaly ruku v ruce. Propojuje se zde barevné schéma, specifická industriálnost, kontrast původního a nového. Stropní podhled s padajícími žárovkami dodává prostoru "oranžový teplý filtr" a vše doplňují obrazy od lokálního malíře Jiřího Mayera.

realizováno 2022

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

pivovar MØK

Jednoho dne za mnou přišli dva sládci. Nakreslil jsem pár obrázků a vznikl z toho příběh jednoho létajícího pivovaru. Do loga je vtisknut právě příběh jejich piva, které putuje pivovarským industriálem. Navrhnul jsem minimalistický webdesign přistávací stránky v duchu celého konceptu.

realizováno 2018

Vila Republika

Návrh brandingu projektu a vybraných interiérových prostor pro apartmánový dům ve Velkých Losinách. Branding, který má přesah do navigace domu i interiéru společných prostorů čerpá z návaznosti na původní prvorepublikové detaily domu, lokality podhůří Jeseníků a lázeňského města.

realizováno 2021

ZOCELI

Nakreslit geometrii, vymodelovat ve 3D, vybrat trubky, ohnout, svařit, vykládat a otestovat. Onemanshow. Až bizarní jednoduchost v kombinaci kruhu a typografie. Snažil jsem se do loga i identity dostat subtilnost oceli, eleganci a hravost, kterou tyto rámy poskytují při jízdě... Při tvorbě webdesignu jsme zůstali u minimalismu.

realizováno saida.martin@gmail.com

Sternhaus

Od architektonické studie až po grafickou identitu oživeného německého domu v severním pohraničí. V kraji příběhů sudet, mechu, kamenných věží a březových lesů stojí starý dům. Motivy okolní architektury i zbarvení přírody se propisují do brandu.

realizováno 2021

Hoříto

Naming, branding a webdesign pro firmu zabývající se prodejem palivového dřeva.

realizováno 2021

Webdesign

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Webdesign

REAIR

Záleží nám na tom, co pijeme, jak jíme, kde bydlíme. Proč nám ale uniká to, co dýcháme? Reair. Let´s breathe. Produkt a služba, která je revolucí pro vzduch ve vaší kanceláři. Bez mozku to nejde! Pracoval jsem na tvorbě webdesignu onepage. Od wireframu a UX až po konkrétní podobu jednotlivých prvků.

realizováno 2019

Hoříto

Naming, branding a webdesign pro prodej palivového dřeva.

realizováno 2021

Donájmu

Logotyp, vizuální styl a webdesign pro portál s pronájmem kanceláří.

realizováno 2021

Premier interiors

Návrh identity pro firmu zabývající se realizací interiérů a následná aplikace na webové portfolio.

realizováno 2022

igloonet

Redesign identity igloonet a jeho aplikace na stávající webovou strukturu.

realizováno 2022

S Ondrou je super spolupráce. Pomohl nám vymyslet celý vizuální styl pro naše chytré senzory. Ondra se toho chopil výborně, přesně pochopil styl, jakým se chceme prezentovat a vytvořil nám krásné logo. Pomohl vymyslet rozvržení webu tak, aby vše dávalo smysl a vytvořil nám pro něj grafiku. Spolupráci určitě doporučujeme. Nezajímalo ho jenom vytvoření grafiky, ale chtěl zjistit i to, jak přesně naše senzory fungují, aby jeho návrh co nejlépe pasoval.

S Ondrou je super spolupráce. Pomohl nám vymyslet celý vizuální styl…

Jiří Janoušek / zakladatel firmy ReAir

Ondru můžu jen doporučit, je to opravdový profesionál ve svém oboru. Jeho perfektní práce mluví za vše. Má suprové nápady a je otevřený všemu, pokud vidí, že to dává smysl a je to přínosné. Komunikace s ním je bez problémů a vždy blesková. Spolupracoval jsem s ním již na třech projektech. Není pro něj problém navrhnout firemní identitu nebo pracovat s již vytvořeným logem a posunout vizuál celé firmy kupředu. Vždy ho s radostí doporučím dále, je to člověk, který zvládne vše. Pokud hledáte grafika a idea makera, už nehledejte, právě jste ho našli.

Ondru můžu jen doporučit, je to opravdový profesionál ve svém oboru.…

Martin Tůma / zakladatel studia Bezeslov, firmy Rebag, WATTboards

Ondra je super grafik a idea maker. Je originální a nadčasový. Doporučuji ho všem, kdo hledá víc než jen obyčejnou grafiku :-) Za celý tým Česká asociace paraplegiků (CZEPA) děkujeme!

Ondra je super grafik a idea maker. Je originální a nadčasový. Doporučuji…

Ing. Andrea Židková / CZEPA, z.s.

S Ondřejem se mi spolupracovalo velice dobře. Komunikace rychlá a přátelská, dalo se s ním na všem dohodnout. Do samotné práce vnesl kreativní energii, zajímal se a ze sesbíraných informací vytvořil návrhy, které se pak nebál měnit dle připomínek. Jako grafika ho proto můžu doporučit všemi deseti!

S Ondřejem se mi spolupracovalo velice dobře. Komunikace rychlá a přátelská,…

Jiří Ammer / psychoterapeut a psychologický poradce

Spolupráce s Ondrou byla velice příjemná. Musím ocenit jeho komunikaci a kreativní myšlení. Ondra se zaměřoval převážně na webdesign. Ukázal velký přehled a posunul naši práci o kus dál! Za sebe musím říct, že Ondra má velký přehled a znalosti v oboru.

Spolupráce s Ondrou byla velice příjemná. Musím ocenit jeho komunikaci…

Patrik Zaoral / zakladatel firmy EagleScoots

Nechali jsme Ondru navrhnout logo a firemní identitu. Sami jsme zkoušeli nespočet vlastních variant loga. Ondra už u prvního návrhu dokázal v jednoduchém logu vystihnout naši myšlenku. S novým logem se dobře pracuje, krásně sedí do firemních materiálů a celkově nás baví. Firemní materiály vypadají reprezentativně. Jsme rádi, že jsme ze všech grafiků vybrali právě Ondru.

Nechali jsme Ondru navrhnout logo a firemní identitu. Sami jsme zkoušeli…

Libor Flossler / zakladatel firmy SYM s.r.o.

S Ondřejem byla spolupráce velmi snadná, vždy naslouchal nápadům z obou stran a vždy do projektu vnesl něco ze sebe. Přesně to očekávám od člověka, který má vytvořit nápad, který má projekt obohatit. Díky spolupráci jsme oživili staré logo a celkový firemní design. Nenásilnými kroky jsme se přenesli do moderní doby tak, aby kouzlo a duch zůstaly zachovány.

S Ondřejem byla spolupráce velmi snadná, vždy naslouchal nápadům…

Michal Hladík / Veterinární ordinace Hladík

Potřeboval jsem někoho, kdo dokáže z mého příběhu vyčíst vše podstatné a dát to do určitého tvaru a barev. Někoho, kdo si poslechne můj příběh a pochopí, jakým způsobem chci svojí vzdělávací platformu vést. Hned po prvních prototypech grafiky jsem věděl, že Ondra byl ta správná volba. Jeho přátelské jednání mi dodalo jistotu, že ať už si usmyslím cokoliv, dostanu relevantní a objektivní zpětnou vazbu. Vše proběhlo velice snadno a rychle. Vytvořil logo, firemní identitu, aplikaci na vizitkách, na webu. Na lidi působí grafika opravdu dobře a pozitivní zpětnou vazbu slýchávám dodnes. Ondru doporučuji všem z mého podnikatelského prostředí, protože vím, že svoji práci odvede na 150 % a za velmi krátký čas. Jeho cit pro barvy a tvary, které vyčte jen z vašeho povídání ho dělá tím jedinečnějším grafikem z oboru a proto nebudu váhat využít jej znovu.

Potřeboval jsem někoho, kdo dokáže z mého příběhu vyčíst vše…

Vojta Hradský / zakladatel ZAO, cesta k lepšímu vzdělání

S Ondrou se mi spolupracuje výborně. Začal s námi spolupracovat na tvorbě firemní identity a pokračujeme v UX pro webovou a mobilní aplikaci. Vždy se zamýšlí nad požadavky v různých rovinách a z více úhlů pohledu. Při tvorbě loga přichází s několika alternativami, které vypráví příběh značky.

S Ondrou se mi spolupracuje výborně. Začal s námi spolupracovat na tvorbě…

Pavel Pospíšil / zakladatel firmy Cargotic

S Ondrou spolupracujeme na projektu BÚDA - vinotéce už více jak půl roku. Za tu dobu vidím, že s Ondrou je skvělá spolupráce. Rychlost, pružnost. Práci odvádí opravdu kvalitně a když si na ni někdy vezme více prostoru je to proto aby nasál inspiraci a kreativitu vytáhl k dokonalosti. Na všem mu záleží od A do Z. vytvořil pro mne skvělý branding a i se osobně stará o to, aby se dílo dotáhlo podle plánu až k samotné realizaci. Je opravdu nápaditý, otevřený výzvám a u práce opravdu přemýšlí! Doporučuji jako architekta/designéra na 1000%

S Ondrou spolupracujeme na projektu BÚDA - vinotéce už více jak půl…

Radoslav Bodeček / BUDA

S Ondrou byla skvělá spolupráce, vyústila přesně v to, co jsme si představovali. Pomáhal nám při tvorbě názvu, loga a designu etikety. Poslal nám vždy několik variant a dopodrobna s námi řešil veškeré připomínky. Líbilo se nám, že ke svým návrhům přistupuje s určitou vizí a nebojí se za ní postavit. Od zákazníků dostáváme velmi pozitivní feedback na vše, s čím nám Ondra pomáhal. Těšíme se na další spolupráci!

S Ondrou byla skvělá spolupráce, vyústila přesně v to, co jsme si představovali.…

Michaela Hyrčová

S panem Saidou jsme spolupracovali na brandingu a grafickému zpracování webu našeho nového projektu donajmu.cz, který je zaměřen na vyhledávání kancelářských prostor. Celá spolupráce probíhala dle našich představ, pan Saida neměl problém s osobními konzultacemi, na vše reagoval rychle a měl spoustu dobrých nápadů. Zároveň také uměl respektovat i naše přání. Pokud hledáte někoho s osobitým stylem, kdo vám pomůže odlišit vaši značku od konkurence, určitě se nebojte na panu Saidu obrátit.

S panem Saidou jsme spolupracovali na brandingu a grafickému zpracování…

Natálie Wilková / Real spektrum

Ondra je borec. Jeho portfolio a jeho výstupy mluví za vše. Umí naslouchat potřebám klienta, má cit. Podle mě jeho největší výhoda je ta, že do identity značky dokáže propsat emoce, které mu popisujete na úvodních schůzkách. Ať už v podobě barevné palety nebo claimem, který dokáže vymyslet. Spolupráci doporučuji!

Ondra je borec. Jeho portfolio a jeho výstupy mluví za vše. Umí naslouchat…

Michal Nováček / Topení Nováček

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno