zpět na výpis
zpět na výpis

Ondřej Saida

S důrazem na příběh, funkčnost a minimalismus

Jsem grafický designér a architekt. Ve své tvorbě se zaměřuji na branding a interiéry. Podobně jako se rodí architektonické koncepty, vznikají v mém skicáku návrhy firemních identit. Nekreslím jen obrázky, vytvářím marketingové přesahy. Promyšlené, kreativní, stylové.

Co kdyby vaše logo mělo příběh?

+420603988192
ondrej@saida.cz
www.saida.cz

IČ: 06272185

Architektura / interiérový design / design nábytku

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Architektura / interiérový design / design nábytku

BUDA

BUDA je vinárna která se liší od těch ostatních. Navazuje na tradici vinařství, ale žádné klišé tu nenajdete. Jen to nejlepší víno a srdečnou atmosféru! Vytvořil jsem koncept vinárny a interiérovou studii v Benešově, včetně řešení exteriéru.

realizováno 2020

Bistro Bohunice

V brněnské nemocnici vzniká prostor bistra, který provází vzdušnost, otevřenost a jednoduchost. Vytvářím kontrast a zároveň odkaz na architekturu doby minulé, která byla popřena rekonstrukcemi. Materiály nepopírám, ale naopak přiznávám jejich surovost.Vytvářím barevný akcent.

realizováno 2020

Backstage salon

Vytvořil jsem interiér pro kadeřnický salon v Brně. Ruka kadeřníkova je spojením dvou světů. Je to dlouhá tradice řemesla s uměleckým duchem. A protože umění je do velké míry práce se světlem, dostat ho do prostoru co nejvíce a nechat jej nerušeně proudit, bylo pro zvolený koncept zásadní.

realizováno 2020

Revitalizace mlýna u Prostějova

Ve venkovské zástavbě, za dřevěnou bránou se ukrývá útulný dvorek. Starý mlýn má charisma a zvláštní kouzlo. Všude kolem dýchá historie a odkaz na řemeslo. Zahrada je plná vzrostlých ovocných stromů. Pro investora jsem vytvořil studii konverze starého mlýna ve Vrahovicích u Prostějova na bydlení.

realizováno 2021

Rekonstrukce kuchyně s jídelnou

Nová kuchyně s jídelnou pro Tinu a Romana z Brna. Mají jasné představy a příjemné materiály, na kterých nechtějí šetřit.

realizováno 2021

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

pivovar MØK

Jednoho dne za mnou přišli dva sládci. Nakreslil jsem pár obrázků a vznikl z toho příběh jednoho létajícího pivovaru. Do loga je vtisknut právě příběh jejich piva, které putuje pivovarským industriálem. Navrhnul jsem minimalistický webdesign přistávací stránky v duchu celého konceptu.

realizováno 2018

Tradiční oplatky

Všichni známe lázeňské oplatky. Jejich krabičky zůstaly navzdory trendům doposud stejné. Byla pro mne výzva propojit tradici a důraz na ruční práci s novým designem. Cílem zákazníka bylo více motivů pro různé cílové skupiny a tucet příchutí. Navrhl jsem kraftovou krabičku s ručně kreslenými motivy například pro Brno.

realizováno 2019

ZOCELI

Nakreslit geometrii, vymodelovat ve 3D, vybrat trubky, ohnout, svařit, vykládat a otestovat. Onemanshow. Až bizarní jednoduchost v kombinaci kruhu a typografie. Snažil jsem se do loga i identity dostat subtilnost oceli, eleganci a hravost, kterou tyto rámy poskytují při jízdě... Při tvorbě webdesignu jsme zůstali u minimalismu.

realizováno saida.martin@gmail.com

Bezeslov

Pro studio Bezeslov jsem vytvořil logotyp a kompletní branding včetně webové prezentace. Stejně jako branding, i webdesign se nesl v minimalistickém duchu. Jednoduché vektorové prvky, maximální čitelnost, příběhy a obrázky. Možnost spolupracovat s animátorem a jednotlivé prvky prezentace rozpohybovat.

realizováno 2018

Hoříto

Naming, branding a webdesign pro firmu zabývající se prodejem palivového dřeva.

realizováno 2021

S Ondrou je super spolupráce. Pomohl nám vymyslet celý vizuální styl pro naše chytré senzory. Ondra se toho chopil výborně, přesně pochopil styl, jakým se chceme prezentovat a vytvořil nám krásné logo. Pomohl vymyslet rozvržení webu tak, aby vše dávalo smysl a vytvořil nám pro něj grafiku. Spolupráci určitě doporučujeme. Nezajímalo ho jenom vytvoření grafiky, ale chtěl zjistit i to, jak přesně naše senzory fungují, aby jeho návrh co nejlépe pasoval.

S Ondrou je super spolupráce. Pomohl nám vymyslet celý vizuální styl…

Jiří Janoušek / zakladatel firmy ReAir

Ondru můžu jen doporučit, je to opravdový profesionál ve svém oboru. Jeho perfektní práce mluví za vše. Má suprové nápady a je otevřený všemu, pokud vidí, že to dává smysl a je to přínosné. Komunikace s ním je bez problémů a vždy blesková. Spolupracoval jsem s ním již na třech projektech. Není pro něj problém navrhnout firemní identitu nebo pracovat s již vytvořeným logem a posunout vizuál celé firmy kupředu. Vždy ho s radostí doporučím dále, je to člověk, který zvládne vše. Pokud hledáte grafika a idea makera, už nehledejte, právě jste ho našli.

Ondru můžu jen doporučit, je to opravdový profesionál ve svém oboru.…

Martin Tůma / zakladatel studia Bezeslov, firmy Rebag, WATTboards

Ondra je super grafik a idea maker. Je originální a nadčasový. Doporučuji ho všem, kdo hledá víc než jen obyčejnou grafiku :-) Za celý tým Česká asociace paraplegiků (CZEPA) děkujeme!

Ondra je super grafik a idea maker. Je originální a nadčasový. Doporučuji…

Ing. Andrea Židková / CZEPA, z.s.

S Ondřejem se mi spolupracovalo velice dobře. Komunikace rychlá a přátelská, dalo se s ním na všem dohodnout. Do samotné práce vnesl kreativní energii, zajímal se a ze sesbíraných informací vytvořil návrhy, které se pak nebál měnit dle připomínek. Jako grafika ho proto můžu doporučit všemi deseti!

S Ondřejem se mi spolupracovalo velice dobře. Komunikace rychlá a přátelská,…

Jiří Ammer / psychoterapeut a psychologický poradce

Spolupráce s Ondrou byla velice příjemná. Musím ocenit jeho komunikaci a kreativní myšlení. Ondra se zaměřoval převážně na webdesign. Ukázal velký přehled a posunul naši práci o kus dál! Za sebe musím říct, že Ondra má velký přehled a znalosti v oboru.

Spolupráce s Ondrou byla velice příjemná. Musím ocenit jeho komunikaci…

Patrik Zaoral / zakladatel firmy EagleScoots

Nechali jsme Ondru navrhnout logo a firemní identitu. Sami jsme zkoušeli nespočet vlastních variant loga. Ondra už u prvního návrhu dokázal v jednoduchém logu vystihnout naši myšlenku. S novým logem se dobře pracuje, krásně sedí do firemních materiálů a celkově nás baví. Firemní materiály vypadají reprezentativně. Jsme rádi, že jsme ze všech grafiků vybrali právě Ondru.

Nechali jsme Ondru navrhnout logo a firemní identitu. Sami jsme zkoušeli…

Libor Flossler / zakladatel firmy SYM s.r.o.

S Ondřejem byla spolupráce velmi snadná, vždy naslouchal nápadům z obou stran a vždy do projektu vnesl něco ze sebe. Přesně to očekávám od člověka, který má vytvořit nápad, který má projekt obohatit. Díky spolupráci jsme oživili staré logo a celkový firemní design. Nenásilnými kroky jsme se přenesli do moderní doby tak, aby kouzlo a duch zůstaly zachovány.

S Ondřejem byla spolupráce velmi snadná, vždy naslouchal nápadům…

Michal Hladík / Veterinární ordinace Hladík

Ondra to s námi neměl vůbec jednoduché, protože musel skloubit požadavky mé i mého partnera. Musím říct, že se do nás dokázal perfektně vcítit a vyladit naše oznámení k dokonalosti. Jeho grafika se tak nakonec prolínala celou naší svatbou. Mělo to úžasný výsledek. Ondru bych doporučila pro jeho empatický přístup, který dokáže skloubit se svoji profesionalitou.

Ondra to s námi neměl vůbec jednoduché, protože musel skloubit požadavky…

Klára Beranová / kompletní svatební grafika

Potřeboval jsem někoho, kdo dokáže z mého příběhu vyčíst vše podstatné a dát to do určitého tvaru a barev. Někoho, kdo si poslechne můj příběh a pochopí, jakým způsobem chci svojí vzdělávací platformu vést. Hned po prvních prototypech grafiky jsem věděl, že Ondra byl ta správná volba. Jeho přátelské jednání mi dodalo jistotu, že ať už si usmyslím cokoliv, dostanu relevantní a objektivní zpětnou vazbu. Vše proběhlo velice snadno a rychle. Vytvořil logo, firemní identitu, aplikaci na vizitkách, na webu. Na lidi působí grafika opravdu dobře a pozitivní zpětnou vazbu slýchávám dodnes. Ondru doporučuji všem z mého podnikatelského prostředí, protože vím, že svoji práci odvede na 150 % a za velmi krátký čas. Jeho cit pro barvy a tvary, které vyčte jen z vašeho povídání ho dělá tím jedinečnějším grafikem z oboru a proto nebudu váhat využít jej znovu.

Potřeboval jsem někoho, kdo dokáže z mého příběhu vyčíst vše…

Vojta Hradský / zakladatel ZAO, cesta k lepšímu vzdělání

S Ondrou se mi spolupracuje výborně. Začal s námi spolupracovat na tvorbě firemní identity a pokračujeme v UX pro webovou a mobilní aplikaci. Vždy se zamýšlí nad požadavky v různých rovinách a z více úhlů pohledu. Při tvorbě loga přichází s několika alternativami, které vypráví příběh značky.

S Ondrou se mi spolupracuje výborně. Začal s námi spolupracovat na tvorbě…

Pavel Pospíšil / zakladatel firmy Cargotic

S Ondrou spolupracujeme na projektu BÚDA - vinotéce už více jak půl roku. Za tu dobu vidím, že s Ondrou je skvělá spolupráce. Rychlost, pružnost. Práci odvádí opravdu kvalitně a když si na ni někdy vezme více prostoru je to proto aby nasál inspiraci a kreativitu vytáhl k dokonalosti. Na všem mu záleží od A do Z. vytvořil pro mne skvělý branding a i se osobně stará o to, aby se dílo dotáhlo podle plánu až k samotné realizaci. Je opravdu nápaditý, otevřený výzvám a u práce opravdu přemýšlí! Doporučuji jako architekta/designéra na 1000%

S Ondrou spolupracujeme na projektu BÚDA - vinotéce už více jak půl…

Radoslav Bodeček / BUDA

S Ondrou byla skvělá spolupráce, vyústila přesně v to, co jsme si představovali. Pomáhal nám při tvorbě názvu, loga a designu etikety. Poslal nám vždy několik variant a dopodrobna s námi řešil veškeré připomínky. Líbilo se nám, že ke svým návrhům přistupuje s určitou vizí a nebojí se za ní postavit. Od zákazníků dostáváme velmi pozitivní feedback na vše, s čím nám Ondra pomáhal. Těšíme se na další spolupráci!

S Ondrou byla skvělá spolupráce, vyústila přesně v to, co jsme si představovali.…

Michaela Hyrčová

S panem Saidou jsme spolupracovali na brandingu a grafickému zpracování webu našeho nového projektu donajmu.cz, který je zaměřen na vyhledávání kancelářských prostor. Celá spolupráce probíhala dle našich představ, pan Saida neměl problém s osobními konzultacemi, na vše reagoval rychle a měl spoustu dobrých nápadů. Zároveň také uměl respektovat i naše přání. Pokud hledáte někoho s osobitým stylem, kdo vám pomůže odlišit vaši značku od konkurence, určitě se nebojte na panu Saidu obrátit.

S panem Saidou jsme spolupracovali na brandingu a grafickému zpracování…

Natálie Wilková

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno