zpět na výpis
zpět na výpis

KOGAA studio s.r.o.

Architektura a urbanismus

KOGAA se věnuje novostavbám stejným dílem jako konverzím. V případě konverzí je však velkou částí práce hledání podstaty, která bude mít jasný pozitivní dopad na své uživatele, komunitu i kontext okolí. Aby takové navrhování probíhalo na základě pravdivých a odzkoušených principů, založilo studio platformu Social Reactor, která funguje jako laboratoř udržitelného rozvoje (“Lab for Slow Development”). Mezi několik příkladů, jak lze z opuštěného objektu vytvořit živoucí atraktor, schopný ekonomicky i městotvorně ovlivňovat své okolí, patří projekty The Distillery, KUMST, DADA Distrikt či Lyceum.

+420 608 428 434
office@kogaa.eu
www.kogaa.eu

IČ: 04222750

DIČ: CZ04222750

Architektura / interiérový design / design nábytku

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Architektura / interiérový design / design nábytku

DADA DISTRIKT

DADA Distrikt je projekt konverze industriálního objektu na komunitní loftové bydlení. Čtyřpodlažní budova se nachází na břehu řeky Svitavy v Brně. Horní patra jsou členěny na soho jednotky (small office/home) a ve spodním patře jsou umístěny multifunkční prostory. Střecha je zatravněná a funguje jako komunitní zahrada.

realizováno 2019-2020

FUTURUM

Návrh rekonstrukce obchodního centra Futurum fragmentuje pomocí hmoty a barevnosti objem této stavby zpět do lidského měřítka a v rámci možností se jej snaží otevřít a prezentovat okolí jeho náplň. Všechny zásahy vedly k tomu, aby se lidé přicházející do tohto centra citíli jako ve městě a ne na jeho okraji.

realizováno 2020-2021

AUGŠPERSKÝ POTOK RESIDENCES

Obytný soubor Augšperský potok v Popůvkách je uskupením šesti nízkopodlažních bytových domů. Na první pohled organické uskupení představilo několik intimních zákoutí, které vedly ke vzniku soukromých zahrad napojených na některé bytové jednotky a zejména k vytvoření prominentního centrálního zeleného parku.

realizováno 2018

Cà Phê Cổ

Koncept bister Cà Phê Cổ je inspirovaný asijskou kulturou, způsobem života, řemeslem a architekturou. Je založen na rozmanité typologií sezení, což evokuje rušné pouliční a typicky vietnamské restaurace. Využívá bujnou zeleň, proutěné sezení, a ručně dělané keramické nádobí. Interiér pak doplňují na míru vyrobené moderní lustry.

realizováno 2019

KROUPA HELAN OFFICES

Sídlo právnické kanceláře KROUPAHELÁN v pasáži Jalta v Brně.

realizováno 2018

KOGAA Studio pro nás navrhli a realizovali kancelářské prostory v Brně a Hradci Králové. Tím, co vytvořili, jsme úplně nadšeni a předčilo to naše očkávání. Excelentní kreativita a komunikace.

KOGAA Studio pro nás navrhli a realizovali kancelářské prostory v Brně…

Martin Kozohorský, Kreston A&CE Group

Spolupráce na projektu obchodního centra FUTURUM s architektonickým studiem KOGAA je skvělou zkušeností. Neotřelý způsob konceptuálního myšlení je podpořen profesionální komunikací. Těšíme se na další společné projekty.

Spolupráce na projektu obchodního centra FUTURUM s architektonickým…

František Šudřich, Trikaya

Právě dokončujeme náš druhý společný projekt se studiem KOGAA a stejně jako v prvním případě jsme ohromeni. Studio nás vždy překvapí citlivým přístupem k detailu. KOGAA je velkou součástí našich restaurací a jsme za to velice rádi.

Právě dokončujeme náš druhý společný projekt se studiem…

Huy Le, Cà Phê Cổ

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno