zpět na výpis
zpět na výpis

Mgr. Pavla Olbrzymková

Obsah je 2D. Jdu pod povrch. Píšu objem.

Pře(d)kládám příběhy firem, příběhy regionu a jeho osobností.

Dřív jako redaktorka, posledních pár let jako copywriterka.

Moje práce má dvě fáze:

V první nasávám informace a přemýšlím jako jejich příjemce. Za opakované „tomu nerozumím“ se nestydím. Ptám se, dokud nepochopím. I to nejzapeklitější téma díky tomu přeložím do srozumitelné lidštiny.

Pak na řadu přichází řemeslo. Ze záplavy informací vybírám ty nejnosnější. Stavím z nich most, po kterém čtenáři bezpečně přecházejí na druhý břeh. Třeba právě k vám?

+ 420 608 383 384
olbrzymkova@gmail.com

IČ: 09133747

Práce s texty

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Práce s texty

Tematicky zaměřené publikace TIC Brno

Tematicky zaměřené publikace Turistického informačního centra byly velkou výzvou. Výzvou ukázat Brno nejen přespolním, ale i místním ze zajímavých (a snad i neznámých) úhlů. Podílela jsem se na publikacích Food drink léto 2016, Free time léto 2016 a Vánoce 2016.

realizováno 2016

JIC Magazín

Pro online magazín JICu píšu články, které (snad) dávají smysl nejen čtenářům, ale i mně samotné. V případě této spolupráce totiž platí jednoduchá rovnice: inspirativní lidská setkání + nová poznání = velká radost. Radost, kterou se snažím propisovat do svých textů. Díky JICu za důvěru!

realizováno 2019-2020

Kam v Brně

Legendární měsíčník KAM v Brně vychází už od roku 1957. Do jubilejní šedesáté sezóny vstoupil nejen v nové (době poplatné) grafice, ale také s novým, pestřejším, bohatším a (snad i) kvalitnějším obsahem. Díky KAMu za příležitost být u toho a za všechen prostor pro texty o (milovaném) Brně pro (milované) Brno.

realizováno 2016-2017

#brnoregion

Práce pro #brnoregion je další z mých každodenních potěšení. Voláme do světa, že jsme skvělým místem nejen pro inovační byznys, vývoj a výzkum, ale také pro bydlení a (ne)všední bytí. Pro mě, brněnskou rodačku a patriotku, je tak spolupráce opravdová láska. Díky projektu #brnoregion za důvěru!

realizováno 2020

Cirkulární Česko 3

Tohle byla velká radost. Díky JICu a jeho propojení s INCIEN jsem dostala možnost podílet se na publikaci Cirkulární Česko 3 – prestižní publikaci na téma cirkulární ekonomiky u nás. Inspirativní příběhy firem Hutira – Brno, Stabilplastik, KOGAA a ARCA Chrast se psaly samy. Děkuji za příležitost a velký zážitek!

realizováno 2020

Pavla Olbrzymková je součástí externího týmu copywriterů, týmu, který vedu a který dodává obsah projektu #brnoregion. Od začátku spolupráce mi, na základě Pavliných textů, bylo jasné, že Pavla je výjimečně talentovaná copywriterka, originální, vtipná, vždy schopná zacílit na podstatu sdělení a skvěle ji vysvětlit čtenářům. Je nesmírně flexibilní, co se týče zapracování připomínek zadavatele, neustále přichází s novými nápady a nabízí řešení – to vše v souladu s projektem, pro který píše. Je radost mít ji v týmu.

Pavla Olbrzymková je součástí externího týmu copywriterů, týmu,…

Alena Kastnerová, #brnoregion, šéfredaktorka projektu

Pavla je výborný partner pro spolupráci, spolehlivá, skvěle fungující v týmu. Co napíše, si nejdříve ověří. Její texty jsou skvělé.

Pavla je výborný partner pro spolupráci, spolehlivá, skvěle fungující…

Jana Janulíková, TIC Brno, ředitelka

S Pavlou spolupracujeme přibližně rok a je pro nás nesmírně důležité, s jakou pečlivostí a kreativitou k daným textům přistupuje. Můžeme se na ni spolehnout v každém ohledu a jako copywriterku ji mohu jen doporučit.

S Pavlou spolupracujeme přibližně rok a je pro nás nesmírně důležité,…

Martin Gillár, JIC, tiskový mluvčí

Práce Pavly byla pro Otevřenou zahradu jednoznačně přínosem. Nevím, kterou z jejích kvalit vyzdvihnout dříve: vstřícné a profesionální jednání, schopnost rozumět předloženému tématu a to nejdůležitější – umění zpracovat ho pro koncového čtenáře do čtivého a srozumitelného textu. Při čtení Pavliných textů mě mnohdy napadlo, že lépe už to napsat nešlo. Velmi jsem oceňovala i její samostatnost, plynulost při práci na dálku, kreativitu a schopnost spolupracovat s dalšími členy týmu.

Práce Pavly byla pro Otevřenou zahradu jednoznačně přínosem. Nevím,…

Helena Peřinová, Otevřená zahrada, programová manažerka

Pavla Olbrzymková píše nejen skvělé texty, ale dovede navíc také skvěle nacítit názory a nastavení lidí, kterým poskytuje svoje služby.

Pavla Olbrzymková píše nejen skvělé texty, ale dovede navíc také…

Josef Dvořáček, Sonnentor s.r.o., CEO

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno