zpět na výpis
zpět na výpis

Balance is Motion

ekodesign

Balance is Motion je ekodesignové studio, které vyniká spojením kreativity a analytického přístupu; BiM pomáhá svým klientům od korporací až po lokální výrobce inovovat a navrhovat produkty s měřitelným dopadem na životní prostředí; držitel RO Plastic Prize 2022 a Ceny Veolia za udržitelný design 2021.

+420 778 044 627
tereza@balanceismotion.com
balanceismotion.cz/

IČ: 10868780

Produktový/ průmyslový design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Produktový/ průmyslový design

Analýza deskových materiálů

Analýza environmentálních hotspotů deskových materiálů na bázi dřeva pro eventové odvětví. Projekt zahrnoval rešerši odborné literatury a materiálovou rešerši. Výstupem byla doporučení pro environmentálně šetrnější nakládání s těmito materiály napříč jejich životním cyklem a souhrn dostupných alternativ v podobě inovativních deskových materiálů.

realizováno 2021

FOAMY

Kolekce sedaček do veřejného prostoru z recyklované pěny Yate a deskového materiálu Plastic Guys. Modulární design zajišťuje snadnou opravitelnost a delší životnost produktu, usnadňuje transport a skladování. Projekt získal 1. místo v mezinárodní soutěži RO Plastic Prize 2022 v kategorii Urban and Public Design.

realizováno 2022

Prostorová instalace WOOD.WIDE.WEB

Návrh experience instalace pro Designblok opening party. Venkovní multi-senzorická instalace WOOD.WIDE.WEB v prostoru holešovického Holportu propojila vizuální, taktilní i olfaktorické prvky inspirované světem pod lesem, kde volně proudí informace i energie sdílené lesními organismy. Použity byly především druhotné suroviny z platformy CYRKL.

realizováno 2022

Take Care - set dárkových předmětů pro diplomaty

Návrh praktických dárkových předmětů pro reprezentaci České republiky na diplomatických misích. Koncept zahrnuje set tří dárkových předmětů - multitool, kartáč na oblek a cestovní šitíčko. Předměty spojuje aspekt péče o věci kolem nás, jakožto důležitý princip cirkulární ekonomiky.

realizováno 2021

From Bin to Pub

Návrh systému upcyklace nevratných typů lahví Pilsner Urquell. Tvorba dvou designových konceptů využívající inovativní technologie pro recyklaci skla. Výsledné produkty jsou navrženy tak, aby našly využití zpět v hospodách Pilsner Urquell - dělící interiérové příčky a bar složený ze skleněných modulů, podtácky, signboard a další.

realizováno 2021

S BiM jsme zpracovávali LCA, projekt měl svižné tempo a děkuji za velkou míru samostatnosti a pečlivosti.
Díky spolupráci jsme získali komplexní data o dopadu našich produktů na životní prostředí a návod, jak ho do budoucna ještě snižovat.

S BiM jsme zpracovávali LCA, projekt měl svižné tempo a děkuji za velkou…

Tomáš Zahradník (Co-Founder & COO at snuggs)

Tým BiM nám pomohl prozkoumat příležitosti jak v eventovém odvětví nakládat s deskovými materiály udržitelněji. Pomohli nám odhalit hlavní environmentální hotspoty těchto materiálů a navrhli nám hned několik řešení, jak dané oblasti optimalizovat. Získali jsme také přehled inovativních materiálů v tomto odvětví.

Tým BiM nám pomohl prozkoumat příležitosti jak v eventovém odvětví…

Martina Kafková (zakladatelka M-Ocean event & promotion agency)

Od prezentace počátečního konceptu po finální instalaci byla spolupráce s BiM skvělá a bezchybná. Kreativita, profesionalita, spolehlivost, komunikace,
osobní nasazení a zodpovědnost do posledního okamžiku. Byli jsme nadšeni a výsledek předčil naše očekávání.

Od prezentace počátečního konceptu po finální instalaci byla spolupráce…

David Řezníček (Founder / CEO Konsepti)

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno