zpět na výpis
zpět na výpis

Ing. Petr Kubík

produktový / průmyslový / grafický design

Analýza stávajících produktů na trhu, nalezení nejvhodnější cesty mezi konkurencí a vymezení se proti globální konkurenci ať již přímé a nebo nepřímé. Zadání může být velmi různorodé: od konkrétních požadavků až po hledání inovací a námětů na nový produkt. Design není pouze vzhled. Je to komplexní soubor všech (většinou předem definovatelných) vlastností produktu: funkčnost, vyrobitelnost, inovativnost, ekonomika, estetika, ergonomie, ekologie atd. Design výrobku vnímám v širších souvislostech. Vždy se zabývám i technologií výroby a konstrukcí. U každého projektu mi jde o spokojenost klienta a uspokojení mojí tvořivé vášně a dotažení produktu až do realizace. Spokojený zákazník a dlouhodobá spolupráce - to mi dává smysl.

+420 608 161 757
info.kubikdesign@gmail.com
www.kubikdesign.cz

IČ: 87171414

DIČ: CZ8005224095

Architektura / interiérový design / design nábytku

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Architektura / interiérový design / design nábytku

NewMio

Pro firmu Jika jsem navrhoval nábytek nové koupelnové série NewMio. Spolupráce vznikla na základě úspěchu v mezinárodní soutěži The Jump The Gap.

realizováno 2010

interiér degustačního penzionu

Úkolem bylo vymyslet koncept inovací pro interiér degustační místnosti, jídelny pro hosty a 4 apartmánů v horní části objektu. Hlavní realizované nápady byly: sezení pro hosty v degustační části na hlubších parapetech, rohová okna, idea baru s levitujícím pultem, nepřímé osvětlení přes foliové podhledy. Pomoc při výběru materiálů atd.

realizováno 2020

exteriér prodejny HarfaSport

Podílel jsem se na tvorbě grafiky od prvotních variantních konceptů (uvádím i příklad nerealizovaného varianty loga a fasády). Následně jsem zpracovával všechny prvky design manuálu (web, vizitky, bannery atd). Jako zatím poslední část celkového a jednotného stylu jsem navrhoval ztvárnění nové fasády včetně podkladů pro samotnou výrobu.

realizováno 2017

mobiliář, hřiště pro teenagery

Úkolem bylo navrhnout inovativní hřiště pro teenagery. Vytvořil jsem 3D objekt, který v sobě spojuje principy známé hry twister, které je posunuta do 3D prostoru. Zábavnou formou se tak děti protahují a posunují své limity ve venkovních silových a vytrvalostních aktivitách. A své svaly posilují tedy zábavnou formou :-)

realizováno 2018

mobiliář, automatická půjčovna koloběžek

Cílem bylo navrhnout stojan pro automatickou půjčovnu koloběžek. Důraz jsem kladl na minimalismus, odolnost a univerzálnost použití pro různé prostředí. Od moderní zástavby až po historické centrum města.

realizováno 2019

Grafický design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Grafický design

BeButter logo a obaly

Cílem bylo navrhnout nový vizuál pro BeButter. Jednalo se zejména o vytvoření loga nového brandu a design obalů pro produkty. Od kterých se pak budou odvozovat další produkty s jiným složením.

realizováno 2017

brožura

Grafika, sazba a příprava tiskových dat včetně úprava fotek pro brožuru. Již vydána v 4. rozšířením vydání. Celkem 98 stránek.

realizováno 2019

Liberi - grafika číselníku

Grafika číselníků hodinek se prolíná všemi projekty, které v tomto segmentu řešením z hlediska designu. Grafika je tedy nedílnou součástí produktového designu. Musí korespondovat s tvarem ručiček a rovněž být v harmonii s pouzdrem hodinek a tvořit tak jeden komplexní celek.

realizováno 2020

Spirála - grafika číselníku

Grafika číselníků hodinek se prolíná všemi projekty, které v tomto segmentu řešením z hlediska designu. Grafika je tedy nedílnou součástí produktového designu. Musí korespondovat s tvarem ručiček a rovněž být v harmonii s pouzdrem hodinek a tvořit tak jeden komplexní celek. Jako příklad této harmonie uvádím projekt Spiral.

realizováno 2017

Opus - grafika číselníku

Jako poslední příklad návrhu grafiky, která je nedílnou součásti produktu uvádím hodinky řadu Opus. Grafika ciferníku je totiž přímo tvořena navrženou skeletonizací strojku. Hlavní indexy jsou tedy ve stroji a celek je doplněn vnějším prstencem stupnice minutové.

realizováno 2017

Produktový/ průmyslový design

Podívejte se na vybrané reference kreativce z oblasti Produktový/ průmyslový design

Hercule / Hector

Návrh náramkových hodinek ve dvou základních provedení. Bylo řešeno od prvních konceptů až do výroby: tvar těla, korunka, kroužek (varianty), pásek, víčko, sklíčko, ciferník, ručičky a další. Od založení společnosti Prokop&Brož jsem dvorním designérem. Podílel jsem se prakticky na všech projektů firmy. Od konceptu, přes příprava dat na výrobu.

realizováno 2016

Conor McCreedy

Limitovaná edice náramkových hodinek. Inspirací byl výtvarný umělec Conor McCreedy. Společným znakem všech jeho výtvarných děl je použití typické modré barvy a experimentování s atypickými formami výtvarných objektů. Pouzdro hodinek, korunka i klasická jazýčková sponka jsou vyrobeny z osmnáctikarátového žlutého zlata.

realizováno 2017

Liberi / Fenix

LIBERI: Volnočasově zaměřené pouzdro se svébytným designem, který propojuje typické znaky společenských hodinek typu Classic a  sportovních modelů Hercule/Hector. FENIX: Model Fenix obrazně povstává z popela pilotních hodinek, ztracených ve druhé světové válce. Hodinkami té doby jsem se inspiroval.

realizováno 2019

jednoručka

Od založení společnosti Prokop&Brož jsem dvorním designérem a podílím se prakticky na všech projektech. Jak z hlediska konceptů, tak ladění tvarů a grafiky až pro přípravu dat k výrobě.

realizováno 2015

Regutron

Vytvoření nové modelové řady, která si výrazným způsobem hraje s tříbarevnými číselníky a šroubovanými dekorativními aplikami. Jedná se o vítězné hodinky roku 2018 v kategorii internetového hlasování.

realizováno 2018

Studiu Kubikdesign jsme postupně svěřili několik projektů od výstavních stojanů, přes hledání konceptů a inovací až po kompletní nový design dálkového ovladače a dotažení do realizace. Jsme spokojeni a předpokládáme další spolupráci.

Studiu Kubikdesign jsme postupně svěřili několik projektů od výstavních…

Luboš Dufek, LOMAX & Co s.r.o.

Spolupráci s panem Kubíkem na projektu redesignu setu koupelnového nábytku MIO pro naši značku JIKA musím hodnotit jako úspěšnou a produktivní. Obdrželi jsme překvapivě několik návrhů nového designu koupelnového nábytku, ze kterých jsme se pro jeden rozhodli. Pan Kubík s námi spolupracoval i na technickém řešení setu. Práce byla dovedena do konce vč. tvorby 3D modelů a perokreseb pro účely katalogu JIKA. Studio KUBIKDESIGN můžeme doporučit.

Spolupráci s panem Kubíkem na projektu redesignu setu koupelnového nábytku…

Petr Čech, Laufen/Roca/Jika

Na spolupráci si nejvíce cením toho, že pan Kubík navrhoval pro nás produkty, které bylo možné ihned realizovat. Kubikdesign funguje komplexně, rychle a podle zadání, které nám pomohl definovat.

Na spolupráci si nejvíce cením toho, že pan Kubík navrhoval pro nás…

Antonín Dymák, GUMOTEX akciová společnost

…Styl hodinek dotváří jemný, leč do detailu propracovaný design grafiky číselníku, na které se opět podílel dvorní designér Petr Kubík. Jeho profesionalita stojí za dotvořením prakticky každého nápadu, který se zrodí v hlavách zakladatelů, jejich externích spolupracovníků či samotných zákazníků, pro které již připravil i několik designů naprosto unikátních hodinek.

…Styl hodinek dotváří jemný, leč do detailu propracovaný design…

citace z časopis WATCH IT!, 18.2.2015

Vítězem internetového hlasování o Hodinky roku 2018 se stala značka Prokop & Brož a jejich model Regutron. Gratulujeme!

Vítězem internetového hlasování o Hodinky roku 2018 se stala značka…

Veletrh hodinek SEW, FB citace z 22. října 2018

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno