Výuková videa se stala nezbytným pomocníkem pro nové zákazníky

AtomTrace & Media Age

"Spolupráce s agenturou MediaAge bylo něco, co nám již delší dobu scházelo. Jsme tým vývojářů a vědců z technických oblastí a naše schopnosti a zkušenosti v oblasti efektivní prezentace produktů a designu jsou značně omezené. Zároveň však u nás panovaly jisté obavy z větších investic do grafických prací a prezentačních nástrojů. Využili jsme proto příležitosti Kreativních Voucherů a přihlásili se do projektu, který nám umožnil tuto bariéru překonat a spolupráci s profesionály z těchto oborů si vyzkoušet."

Jan Novotný

Zakladatel AtomTrace

Výchozí stav: Nový produkt potřeboval novou vizuální prezentaci

"Uvedení nového softwaru na trh jsme chtěli podpořit kvalitním a profesionálním vizuálem. Zároveň však mezi našimi vědci panovala obava z takové investice a z toho, jaký výsledek externí agentura doručí."

Jan Novotný

Zakladatel AtomTrace

Možnost podpory Kreativním Voucherem jim umožnila tuto bariéru minimalizovat. Firma tak získala cenné zkušenosti ze spolupráce s profesionály v oboru.

Výzvy pro kreativce: Navrhnout grafiku a vytvořit videa

Komunikační agentura dostala za úkol vytvořit návrh materiálů pro prezentaci produktu a navrhnout, jak bude vypadat nový konferenční stánek a další tištěná grafika. Druhým úkolem pak bylo vytvořit propagační video a další tři výuková videa.

„Spolupráce na projektu AtomTrace je velmi dobrým příkladem mezioborové spolupráce, která je v našem oboru poměrně vzácná. Měli jsme možnost navštívit výzkumné pracoviště a nahlédnout vědcům pod pokličku. Taková příležitost se nám nenaskytne každý den.“

Ondřej Homola

Projektový manažer, Media Age

Výsledky: Kvalitně, flexibilně a vstřícně

Jak se ukázalo, trojce základních výukových videí nyní tvoří zcela elementární nástroj, který novým uživatelům softwaru umožňuje snadněji proniknout do podstaty práce s programem. Jeho uživatelská přívětivost má totiž aktuálně jisté rezervy, které se dají díky novým videím snadno překonat.

"Kromě tří výukových videí nám agentura dodala i hlavní produktové video. To nyní představuje potenciálním uživatelům lákavou formou základní výhody našeho programu AtomAnalyzer. Využíváme jej na webu, na Youtube kanálu a při stánkových prezentacích."

Jan Novotný

Zakladatel AtomTrace

Vize: Výuková videa usnadní uživatelům vyhodnocování vzorků

"Věřím, že výzkum projektu AtomTrace má budoucnost a že přispěje ke zkvalitnění vyhodnocování vzorků napříč obory a tím ke zkvalitnění života nás všech."

Ondřej Homola

Projektový manažer, Media Age

Doporučení na závěr: Spolupráce vědců a designérů se osvědčila

„Líbil se mi angažovaný přístup agentury k řešení zakázky, kdy jsme v průběhu dostávali řadu zajímavých a konstruktivních rad a nápadu i mimo rámec definovaných výstupů. Rádi si spolupráci v budoucnu zopakujeme.“

Jan Novotný

Zakladatel AtomTrace

AtomTrace

AtomTrace a.s. je technologický startup se zaměřením na výzkum a vývoj v oblasti chemické analýzy metodou spektroskopie laserem buzeného plazmatu (LIBS). Vyvíjí hardware i software analytických přístrojů pro výzkumnou i komerční sféru.

Media Age

Brněnská full-servisová reklamní agentura. Už přes deset let poskytuje kompletní služby v oblasti marketingu – od kreativy po PR, produkci, online a média.

Jižní Morava je kreativní kraj!
11 254 kreativců dohromady tvoří 10 % všech ekonomicky aktivních obyvatel Brna.

Projekt financuje město Brno